Utah Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Çağan Hakkı Şekercioğlu, 1975 İstanbul doğumludur. Ekolog, ornitolog, doğa koruma bilimci ve Türkiye'nin ilk tropikal biyoloğudur. 2011’de ABD National Geographic Derneği tarafından 'Yılın Kâşifi' seçilmiştir. Aynı zamanda profesyonel seviyede doğa fotoğrafçılığı yapan Şekercioğlu'nun doğa ve yaban hayatı fotoğrafları, ABD National Geographic Dergisi ve BBC başta olmak üzere, yüzlerce dergi, gazete, kitap ve diğer kaynaklarda yayınlanmıştır. 'e tıklayın.

Uzm. Bio. Emrah Çoban

1984 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamlayıp Kafkas Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi’nde  Biyoloji eğitimi aldı. Daha sonra ayni bölümde Yüksek lisansını tamamlayarak uzman biyolog unvanını aldı. 2008 yılında KuzeyDoğa Derneği’nde proje koordinatörü olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında derneğin bilim koordinatörü oldu. Kuşlar ile başlayan yaban hayat serüvenini ayı, kurt ve vaşakların takibi ve yakalanması ile devam ettiren Çoban, halen aynı görevde çalışmaya devam etmektedir. 

Yönetim Kurulu Üyesi, zati@kuzeydoga.org

Tarık Yılmaz

Yönetim Kurulu Üyesi

Bu öğe hakkında daha fazla bilgi ekleyin...

Kayahan Ağırkaya

Yönetim Kurulu Üyesi 

Bu öğe hakkında daha fazla bilgi ekleyin...

Please reload

KuzeyDoğa Derneği, BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi (UNCCD) Akredite Sivil Toplum Kuruluşu ve Dünya Doğa Koruma Birliği (IUCN) üyesidir.

Bizi arayın / Call us

+90 536 329 71 39

+90 474 212 38 84  

KuzeyDoğa Derneği

Ortakapı Mah. Şehit Yusuf Bey Cad.  No:93 Merkez / Kars / Türkiye

KuzeyDoga Association is an acredited CSO in the context of United Nation Convention Combat Desertification  (UNCCD) and a member of International Union for Conservation of Nature (IUCN).